FaceMask

Az amerikai foci női szemmel

Drive-ról drive-ra: Guardians-Cowbells mérkőzés-összefoglaló

Szép, napsütéses reggelre virradt a Guardians első meccsnapja 2021-ben. Ugyan a vírushelyzet miatt a szezonkezdést májusra halasztották, ez nem riasztotta vissza a csapatot egy edzőmérkőzés megrendezésétől: március 28-án a Budapest Cowbells második, Divízió I-ben szereplő csapatát láttuk vendégül.

Két órakor szépen fölfestett és fölszerelt pálya fogadta a játékosokat. A pénzfeldobás vírus-biztos körülmények között folyt le: kézfogás nélkül, egy-egy kapitány üdvözölte egymást, hogy eldöntsék, ki kezdi a mérkőzést.

A sorsolást a Cowbells nyerte, az első félidőt a Guardians nyitotta meg kirúgással. A budapestiek első támadását a védelmünknek sikerült meg-meg akasztania, de végül egy touchdownnal és egy extra ponttal zárták a menetelésüket. A mi offense-ünkön volt a sor, hogy egyenlítsenek. Az első támadás célja még egyelőre a játékba lendülés volt. Így a labda egy puntot követően visszakerült a Cowbells kezébe.

Ezt a támadást szerencsére szépen kivédekezte a defense-ünk. A félpályáról indulhattak meg Márióék, hogy pontokat tegyenek a táblára. Egy pár szép játékot követően Sajti elkapása juttatott el minket a célterület közvetlen közelébe. Márió feldobta a labdát a célterületre, azonban egy szemfüles védő megszerezte azt. A Cowbells támadósora a 20 yardos vonalról indulhatott. Egy hosszú futás és egy büntetés után ismét a pontszerzés kapujában állt a Budapest. Nem is mulasztották el ezt a lehetőséget: 14-0-ra növelték előnyüket.

A kirúgás a 35 yardosig szállt, innen kezdhette meg a menetelést a Guardians támadó egysége. Egy first downt sikerült szerezni, majd Tomi kapta a hand offot a félpályánál. Be is gyújtotta a rakétát, és meg sem állt, amíg touchdownt nem szerzett. Az extra kísérletnélrúgót is avattunk: Levi értékesítette első pontjait, ezzel 14-7-re zárkóztatva fel minket.

A kick offal visszaadtuk volna a támadás jogát a Cowbellsnek, csakhogy Botinak sikerült megszereznie a labdát a visszahordó csapat elől. Így az offense az egyenlítés reményében rögtön vissza is térhetett a pályára. Az újabb hatpontosra nem kellett sokat várni, egy pár futást követően megszereztük az első passzolt touchdownt Márió és Petro összjátékának köszönhetően. A Cowbellsnek 2 perce maradt, hogy 14-14-es állásnál még a szünet előtt visszavegye a vezetést. Szépen, lassan közeledtek az end zone-hoz, míg végül egy futással sikerült bejutniuk a célterületre. Ha ez nem lett volna elég, egy trükkös játékkal extra 2 pontot szereztek, hogy 22-14-es előnnyel mehessenek el pihenni.

A harmadik játékrészt mi kezdtük, azonban csak úgy, mint a legelső támadásnál, most sem sikerült messzire jutnunk. A punt touchbacket ért, így a Cowbells a 20 yardosról kezdhette volna meg első támadását a második félidőben. Azonban a kísérlet során a vendégek egyik játékosa két sportszerűtlen viselkedés szabálytalanságot is elkövetett. Ezzel őt kizárták a mérkőzésről, csapata pedig az 5 yardos vonalig szorult vissza. Védelmünk olyan jól játszott, hogy jó pár szabálytalanságot és leütött passzokat követően a budapestiek a 4. kísérletet mindössze 1 yardra a saját célterületüktől kezdhették meg. Dupla vagy semmi alapon nem puntoltak, hanem megpróbálták megtenni a távolságot. Egy jól célzott passzal a first down meg is lett, az elkapó azonban nem állt meg, egyre közeledett a pálya vége felé, hogy egy touchdownnal koronázza meg a játékot: 29-14.

A következő támadás reményteljesen indult: egy szép visszahordással majd egy majdnem 50 yardos futással a vörös zónán belülre kerültünk. A szerencse azonban ezúttal sem a mi oldalunkon állt: Márió passza ismét egy Cowbells játékos kezében kötött ki. Védelmünknek így kevés pihenőt követően kellett megakadályoznia a pontszerzést. A vendégek rögtön egy first downnal nyitottak, erre Doki egy fumble-lel válaszolt. Megvolt tehát az első labdaszerzés a mi defense-ünktől is. A játék során a Cowbells irányítója megsérült, később nem is tudott visszaállni. (A játékosok gyengéd oldalát mutatja, hogy Doki, miután látta, hogy ellenfele lent maradt, vissza akart szaladni a pályára, hogy bocsánatot kérjen tőle.)

Az offense pontra éhesen állt fel a következő támadássorozathoz. Ehhez megalapozta az étvágyat Márió passza Tampa felé, akinek két védő között sikerült leszedni a játékszert. Még pár sikeres kísérletet követően 20 yardon belülről indítottuk el az utolsó negyedet. Meg is lett az eredménye a drive-nak: megint Tampa kapta a labdát, hogy karrierjében először értékesíthessen touchdownt. Hogy még inkább felzárkózzunk, az offense maradt a pályán, hogy két pontot szerezzen. Ez sikerült is: Márió ezúttal Simont találta meg a célterületen: 22-29.

A különbség ismét egy labdabirtoklásnyira csökkent, a defense-nek tehát meg kellett állítania a Cowbells támadósorát. Ez egészen jól sikerült. A budapestiek puntolni kényszerültek. A rúgás olyan magasra és rövidre sikerült, hogy alig tett meg pár yardot, mikor Leszkó kezében landolt. Ő pedig nem teketóriázott sokat, elindult vele visszafelé. Utolérni pedig már nem lehetett. Védő oldalról is született tehát egy touchdown. A vezetés átvételéhez 2 pontot kellett még szerezni, így az offense ment fel az extra kísérletre. Azonban ezúttal nem tudtuk bevinni a labdát. Az állás 29-28 volt a vendégek javára. Védőink nem sok pihenést kaptak, de így is puntolásra kényszerítették a Cowbellst a következő támadásuk során.

Az offense tehát átvehette a vezetést egy touchdownnal. 35 yardról indultunk, az első passz sikertelen volt. A következőnél viszont Márió megtalálta Simont a pálya közepén, akit a védőknek nem tudtak már megfogni. A touchdownnal és a jutalom ponttal már 35-29-re vezettünk.

A mérkőzés utolsó percei kezdődtek meg, mikor a Cowbells megkezdte a támadást a győzelemért. A védelem pedig mindent beleadott, hogy ez ne sikerüljön. Az oldalvonalon megkezdődött az egyre hangosabb buzdítás. Egy mély passzal azonban a 20 yardoson belülre került a budapesti támadóegység. Egyre közelebb és közelebb kerültek a célterülethez. Negyedik és 2, pár másodperc maradt hátra a mérkőzésből. Egy futással pedig meg is szerezték a hat pontot, az idő lejárt. Egy kis reményt a győzelemre a földön heverő sárga zászlók adtak. Szerencsénkre az offense szabálytalankodott. Ez még adott egy utolsó, időntúli kísérletet a támadóknak egy touchdown eléréséhez, a defense-ünknek még egy esélyt a kivédekezéséhez, a csapatoknak pedig a győzelemhez. A játék elindult, az irányító kereste a célpontjait, mire azonban megtalálta volna a társait, addigra Guardians játékosok gyűrűjében találta magát.

A bírók lefújták a meccset, az egész csapat berohant a pályára ünnepelni. Hihetetlen volt. Nemhogy helytálltunk egy nálunk erősebb csapat ellen, de sikerült felülkerekednünk rajtuk. Mindenki ünnepelt, pacsizott a szembejövővel. A győzelem mindenkinek adott egy kis önbizalom löketet és egy kis ízelítőt a meccshangulatból. A szezonig még van egy hónap, addig még mindenki gyakorolhat, fejlődhet, gyógyulhat. Találkozunk májusban!

Fényképek: Maróti János és Kiss Julianna