FaceMask

Az amerikai foci női szemmel

Drive-ról drive-ra: Bulldogs-Guardians mérkőzés összefoglaló

A nyár kiteljesedésével a Divízió II-es alapszakasz is a végéhez közeledik. Nem is ünnepelhettük volna jobban a július 4-ét, mint a bajnokság rangadójával, melyet az Újpest Bulldogs otthonában játszottunk.

209187451_941503756582255_417992406439310597_n.jpgFotó: Guardians

Ez a találkozó döntötte el, ki lesz a Keleti csoport győztese és fogadhatja hazai pályán a Tatabánya Mustangs együttesét. A vesztes pedig Budapesten találkozik majd a Wolves második számú csapatával. A tét tehát mindkét félnek óriási volt. Az Újpest Bulldogs a Guardians eddigi legerősebb ellenfelének számított. Válogatott edzők készítették fel a junior bajnokságokat nyerő, jó pár éve összeszokott srácokat. Nem csoda, hogy mindenki testileg és fejben is a maximumot nyújtotta a felkészülés során és erre törekedett a meccsen is.

211993544_945934889472475_4849284696423648169_n.jpgFotó: Petruska Tamás

Szerencsére az idő nekünk kedvezett, a 30 fokos meleg a műfüvön sem volt elviselhetetlen. A busz út sem nyomta meg a társaságot és Potyka szokásos lelkesítő beszéde mindenkit feltüzelt, győzelemre éhes szemekkel figyeltük a pénzfeldobást.

Az első drive-ot a Bulldogs vezette. Először Vadlövő, majd Kazár állította meg a futót. Az utolsó szerelést Doki hajtotta végre, ezzel három próbálkozás után elfojtva a lilák támadását.

213015984_945933576139273_4374039763611180187_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A Guardians a 40 yardosról indult meg. Először Dominik kísérelt meg egy futást, ezzel 2 yardot haladva. Márió első passza sikertelen lett, a másodikkal már Tampát kereste, és meg is találta. Ő pedig Mike Evanst megszégyenítő módon húzta le a rajta csimpaszkodó védő elől labdát és meg sem állt az end zone-ig. Milán rúgásával már 7 pont volt a zsebünkben.

Védelmünk abban a reményben lépett pályára, hogy megtartsa az előnyt. Józsi és Kazár együttes szerelésével úgy tűnt, ez meg is valósulhat. Az irányító viszont megtalálta a rést a védelmen. Az elkapó meg is fogta a passzt és az egész pályán átnyargalva megszerezte a touchdownt. Extra pont következett, amit sikeresen blokkoltunk, Leszkó pedig megindult a labdával visszafelé, a megszerezhető két pont reményében. De nem sokkal a vége előtt megállították. Az örömünket azonban nem ez, hanem a pálya végében rikító sárga zászló vette el. Egy offside szabálytalanság miatt megismételték a kísérletet. A második rúgás már átment a kapufák között: 7-7.

A mi támadásunk nem indult olyan jól, mint ahogy elképzeltük, jó pár büntetés miatt visszaszorultunk. A nehéz helyzetből és a 3. és 16-os szituációból Márió és Kevin húzott ki minket egy 40 yardos passzal. Ezután Sajti mutatott be egy bravúros elkapást, aminek az eredménye touchdown lett. Milán ezúttal is értékesítette a rúgást, 14-7.

213870589_945934362805861_1141918026352407625_n.jpgFotó: Petruska Tamás

Ismét a defense-en volt a sor, hogy megpróbálja megállítani a Bulldogs játékosait. Ez úgy tűnt, sikerül is: a srácok szép szereléseket mutattak be és leütötték a  passzokat, még egy pár szabálytalanságot is sikerült kikényszeríteni. Egy hosszú elkapással viszont megszerezték a first downt. Pár play-jel később ismét egy passzal próbálkoztak. A labda viszont nem egy újpesti, hanem egy szegedi játékos, méghozzá Leszkó kezében landolt. Az interceptionnel vissza is kapta az offense a támadás jogát.

210674786_945934949472469_5767138134323807684_n.jpgFotó: Petruska Tamás

Márióék igyekeztek is kihasználni ezt a lehetőséget. A menetelést Dominik elkapása nyitotta meg, amivel 40 yardot haladtunk előre. Egy pár próbálkozással később egy negyedik kísérletig szorultunk vissza. A közeli távolságnak köszönhetően egy field goal következett. Milán rúgását azonban blokkolták. A mérkőzés során először nem sikerült pontokat szerezni a támadásból. Hacsak... Ismét egy sárga zászlót pillantottunk meg a földön. A bírók jelezték, hogy egy roughing the kicker szabálytalanság történt. Ezzel pedig új esélyt kapott az offense a touchdown megszerzésére. Nem is kellett rá sokat várni. Márió célpontot keresett az end zone-ban. Meg is találta Karkast, aki megszerezte első hatpontosát a szezonban. Az extra kísérlet ezúttal sajnos kimaradt, de támadóink így is 20-7-es eredménnyel adták át a helyet defensenek.

213007616_945934342805863_8610944842973291468_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A Bulldogs offensenek 80 yardot kellett megtenni a pontszerzésig. A védelmünk azonban úgy gondolta, hogy nem engedi sokáig őket. Tackle-öknek és leütött passzoknak köszönhetően mindössze 2 first downt sikerült megtenniük. A félpályánál nem volt más választásuk, minthogy elpuntolják a labdát.

211781508_945934049472559_2437777060186216796_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A következő támadás nem sikerült túl jól. Mindössze 6 yardot sikerült megtennünk. Az elég rossz mezőnypozíció miatt mi is puntolásra kényszerültünk, a mérkőzés során először.

Két touchdownnyi hátrányban léptek pályára az újpestiek, hogy megpróbáljanak felzárkózni. Ebbe azonban a védelmünknek volt egy kis beleszólása. Egy futással kezdtek a hazaiak. A runningbacket rögtön meg is állítottuk. Olyannyira, hogy Doki a labdát ki is szedte a kezéből. A pattogó játékszert Kazár szedte össze, visszaadva azt a mi támadóink kezébe.

213718440_945934779472486_4453200434534679922_n.jpgFotó: Petruska Tamás

Ismét az offense következett, hogy még inkább megnöveljék a Guardians előnyét. Ezt a drive-ot Milán vitte a hátán: két elkapásának köszönhetően több, mint 30 yardot haladtunk előre. Így nem tartott sokáig a 20 yardosig eljutni. A támadássorozat harmadik passzát Kevin kapta, aki le is szedte azt a célterületen belül. Milán ezúttal nem hibázta el az extra pontot, 27-7.

205003257_945933776139253_3895480942925504153_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A lilák támadóinak immár 20 pontot kellett szerezniük az egyenlítéshez. Ehhez csak a farkas éhes védelmünkön kellett átjutniuk. Ezúttal egy passzal indítottak. Leszkó most is szemfüles volt és még az elkapó előtt megszerezte a labdát. El is kezdett vele visszafelé futni, a 20 yardos távolság nem jelentett neki gondot. Nemcsak labdát hanem hat pontot is szerzett nekünk. Az extra kísérlettel együtt már 34-7 volt az állás.

A defense-nek a visszahordás miatt nem sok ideje maradt pihenni. Ezt a Bulldogs támadói ki is használták: egy hosszú passzal máris a félpályán túlra kerültek. Egy büntetésnek köszönhetően pedig már csak 25 yard kellett nekik a touchdown megszerzéséig. Ez a következő playnél be is következett és még az extra pontot is berúgták. 34-14. Ezzel pedig véget is ért az első félidő.

209783757_945933899472574_2926452116210991088_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A nagyszünet után a Guardians indíthatta az első támadást. Ez sajnos elég döcögősen haladt, de egy Kevin-elkapással és két büntetéssel nagy nehezen átjutottunk a félpályán. Pár újabb sikertelen próbálkozást követően egy negyedik kísérlet jött a 35 yardos vonalról. Az edzői gárda három lehetőség közül választhatott. Innen puntolni nem éri meg, mivel nem nyernénk sok yardot vele. Egy újabb futással vagy passzal 15 yardot kellett volna megtenni a first downhoz, ez elég rizikósnak bizonyult. “Milán, berúgod innen?” hangzott a kérdés az oldalvonalon. Az 52 yardos field goal kísérlet Magyarországon igen hosszúnak számít, a csapatok többsége ezt az ötletet vetné el elsőként. De – ismerve rúgónkat – még mindig ez tűnt a legbiztosabb és legésszerűbb döntésnek mind közül. A speciális egység lépett tehát pályára, hogy megpróbáljuk megszerezni a mezőnygólt, ezzel pedig a három pontot. Milán határozottan kimérte a rúgáshoz szükséges távolságot. A labda elindult, Milánnak pedig nem remegett meg a lába és értékesítette a field goalt. 37-14.

211984074_945933622805935_5230863483151948896_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A három pont kicsit mindenkibe visszahozta a lelkesedést, ami a szünetben visszaesett. A defense azzal az akarattal lépett pályára, hogy megfogja a lilák támadását. Ez pedig úgy tűnt, sikerül is. Pár tackle és rossz passz után máris negyedik kísérletig szorítottuk vissza az újpestieket. Ezúttal, a félpálya környékén nem puntolták el a labdát, inkább egy screen passzal próbálkoztak. Ez is pontatlannak bizonyult, az elkapó előtt esett a földre a labda.

213163302_945934206139210_1472641456287144369_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A jó védekezésnek köszönhetően a hazaiak 45-öséről kezdhettük meg a támadást. Azonban nem nagyon akart beindulni a gépezet. A negyedik kísérletnél el kellett puntoljuk a labdát. Az elkövetkező két drive sem nézett ki másképp. Sem a Bulldogs sem a Guardians offense-e nem bírt az ellenfél védelmével. Így mindkét csapat támadása egy-egy punttal végződött.

Ismét az Újpesten volt a sor, hogy megpróbáljon pontokat szerezni. Rögtön egy passzt kíséreltek meg, hogy ez minél hamarabb bekövetkezzen. Leszkó azonban ezúttal is gyorsabb volt, mint az elkapó és megszerezte harmadik interceptionjét a mérkőzésen.

213319379_945934159472548_8055502660493244327_n.jpgFotó: Petruska Tamás

A következő támadásunkat ismét megállította az ellenfél védelme, mindössze 6 yardot sikerült megtennünk, és el kellett rúgnunk a labdát. A védelemre egy igen hosszú drive várt. A Bulldogs a saját huszasáról indult. És minduntalan sikerült egy-egy elkapással vagy futással előrébb jutniuk. Hamar a 10 yardoson belül találták magukat. Nem sokkal később meg is szerezték a touchdownt, 37-21.

Az offense-ünket sajnos megint igen hamar megállította a hazaiak védelme. A defense-ünk kevés pihenéssel a háta mögött tért vissza a pályára, hogy ezúttal megállítsa a lilák támadását. Mindig úgy tűnt, hogy sikerül őket megakasztani, de egy-egy hosszabb játékkal minduntalan sikerült megszerezniük az újabb első kísérletet, el is jutottak a vörös zónáig. Ekkor valóban úgy látszott, hogy megállíthatjuk a támadást. Egy negyedik kísérletnél Boti nem sokkal a first down elérése előtt megfogta az egyik Bulldogot. Az ellenfél edzői viszont úgy látták, sikerült megtenniük a szükséges távolságot, így mérést kértek. A bírók le is ellenőrizték a távolságot, a lánc pedig csak nem akart elég hosszú lenni, a labda elérte az első nyalókát. First down. A következő kísérlet már gyerekjáték volt az Újpestnek, megszerezték a negyedik touchdownt: 37-27.

Nem sokkal több, mint két perc maradt hátra a mérkőzésből, mikor Márióék visszakapták a labdát. Tomi futásaival és Milán elkapásaival szépen haladtunk is előre. Egy negyedik kísérlethez készülődtünk, amikor meghallottuk a hármas sípszót, amivel véget ért a meccs.

212165181_945934589472505_4623518588952563187_n.jpgFotó: Petruska Tamás

Valahogy mindenkiben le kellett essen, hogy megvan a meccs. De aztán amikor valaki elkiabálta magát, hogy győztünk, ezzel pedig biztosan otthon játsszuk a rájátszás első meccset, mindenki elkezdett ünnepelni. Hiszen nyertünk egy igen nehéz meccsen, veretlenül zártuk az alapszakaszt! A Guardians a Divízió II. Keleti csoportjának győztese!